Doświadczenia ze zwierzętami gromadzę od najmłodszych lat. W domu rodzinnym mieszkałam ze świnkami morskimi, chomikami oraz psem w typie owczarka niemieckiego. W tym okresie dużo jeździłam konno (przez 10 lat) i zafascynowałam się metodami pracy Monty’ego Robertsa . W dorosłym życiu studenckim towarzyszyły mi rybki w towarzyskim akwarium, a następnie okazjonalnie pies w typie posokowca bawarskiego. Aktualnie mieszkam z kotami rosyjskimi niebieskimi.

Obserwuję wnikliwie zwierzęta podczas podróży zagranicznych w ich rodzimych stronach oraz tam gdzie żyją dziko. Dostarcza mi to dużo satysfakcji i zaspokaja ciekawość badawczą.

Zawodowo jestem związana ze zwierzętami od blisko dekady, jako hodowca. Pod moim dachem przyszło na świat ponad 20 miotów, które pomagałam odchowywać kocim mamom. Największe doświadczenie mam we wczesnej neurostymulacji i socjalizacji kociąt a także przeciwdziałaniu złym nawykom u juniorów, budowaniu relacji w kociej grupie, dokoceniach i utrzymywaniu dobrego status quo przez lata mimo różnorodności (wiekowej, płciowej i hormonalnej). Socjalizacja, komunikacja i relacje międzygatunkowe to obszary mojego największego zainteresowania zachowaniem zwierząt towarzyszących.

Jako petsitter i behawiorysta nabywam doświadczenia profesjonalnego również z psami, dzięki czemu, mimo iż aktualnie nie obcuję z nimi na co dzień, doskonale rozumiem ich potrzeby i mogę podjąć się nawet trudnych wyzwań związanych z ich problematycznym zachowaniem.

Do moich fascynacji w ostatnim czasie należą również ptaki – nie tylko rodzime drapieżniki, ale również egzotyczne – duże papugi. Z pewnością w tę stronę będę kierować część swojej zawodowej uwagi. Dzięki mojej rodzinie i przyjaciołom wróciłam do kontynuowania pasji jeździeckiej.

W 2019 r. ukończyłam kurs dyplomowy i zdobyłam kwalifikacje behawiorysty zwierzęcego na licencji COAPE, rok wcześniej uzyskałam uprawnienia Petsittera w tej organizacji.

Od 2015 r. do 2019 r. byłam redaktorem działu hodowla w e-magazynie felines.pl.

Wcześniej, w latach 2015 -2017 ukończyłam 3 poziomy kursów w międzynarodowej Akademii PawPeds, a od 2017 r. pracuję w niej nieprzerwanie jako instruktor kursów w języku polskim.

Od blisko 10 lat hoduję koty rosyjskie niebieskie pod przydomkiem Szara Eminencja*PL pod auspicjami FIFe/FPL.

Jestem członkiem Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE, będącego odpowiednikiem brytyjskiego CAPBT oraz Polskiej Federacji Felinologicznej.

Edukuję w ramach Akademii PawPeds hodowców i opiekunów kotów oraz prowadzę autorskie grupy wsparcia w mediach społecznościowych Dokocenie i Socjalizacja.

Utworzyłam kanał edukacyjny na Youtube pod nazwą “Uszy do góry!” oraz prowadzę fanpage na Facebooku, gdzie dokonuję autorskich wpisów. Wspieram opiekunów moich kociąt i kotów w wyzwaniach dnia codziennego.

Modyfikacja zachowania wymaga podejścia holistycznego, uwzględniającego wiele płaszczyzn funkcjonowania zwierzęcia, z czego korzystam zalecając działanie systemowe. W pracy skupiam się na szerokim wywiadzie i trafnej diagnozie – poznaniu negatywnych emocji zwierzęcia i ich zmianie – skutecznej terapii, dzięki czemu modyfikacja problematycznego zachowania jest trwała a działania przynoszą widoczne efekty. Nadto, propaguję ideę zapewnienia zwierzętom dobrostanu na wysokim poziomie, jako dobrej profilaktyki behawioralnej.

Aby podnosić kalifikacje, nadążać za odkrywaną wiedzą i monitorować najnowsze badania naukowe, biorę udział w kursach, seminariach, konferencjach i szkoleniach związanych z terapią zwierząt, dobrostanem, opieką, czego wyrazem są m.in. poniższe certyfikaty i dyplomy.