Jakiś czas temu zorientowałam się, że istnieje niszowy obszar edukacyjny, w którym Opiekunowie nie wiedzą jak się poruszać – prosili mnie o rady, pisali, dzwonili…. Mowa o dokoceniu, czyli wprowadzeniu kolejnego kota do zwierzaka będącego już w domu, bądź do kociej grupy, czyli co najmniej 2 kotów pod jednym dachem.

Postanowiłam zagospodarować tą sferę: zabrałam wartościowe materiały edukacyjne, zaprosiłam behawiorystów, a także zainteresowanych tematem Opiekunów w jednym miejscu, aby wesprzeć dokacających się w tym trudnym czasie nie tylko wiedzą merytoryczną jak to robić poprawnie, nie szkodząc kotom, ale także pomóc dobrym słowem. Powstała wirtualna poradnia na Facebooku pod nazwą Dokocenie.

Dla mnie również ułatwieniem było zebranie materiałów dotyczących dokocenia w jednej lokalizacji, w celu instruowania Opiekunów moich kociąt, którzy czasami wracali do mnie-hodowcy po kolejnego kociaka. Grupa jest także nieustającą inspiracją dla mnie i innych behawiorystów, którzy do niej zaglądają.

Rozrosła się i aktualnie liczy ponad 700 osób! To miejsce edukacyjne, i chociaż bezpłatne, aby uzyskać pomoc wymagana jest praca własna – przejrzenie zgromadzonych materiałów, aby nikt się w grupie nie nudził.

Kolejną grupą wsparcia jest Socjalizacja. To miejsce dla Domów Tymczasowych i hodowców, którzy biorą na siebie odpowiedzialność przygotowania kociąt do życia z człowiekiem, w jego środowisku, bez odczuwania lęku przed nowościami w późniejszym życiu.

Jej celem jest podpowiadanie nowych trendów w socjalizacji opartych na badaniach, praktyce innych gatunków (w tym psów), wsparcie w pracy indywidualnej z opornymi kociętami aby zadanie, które wykonujemy było nie tylko intuicyjne a w pełni świadome i zaplanowane.